´╗┐

Piloting Public Procurement of Innovation

Stav projektu:
v realizácii
Program:
COSME
Cie─ż:

Cie─żom projektu PRONTO je spropagova┼ą a plne vyu┼żi┼ą potenci├íl verejn├ęho obstar├ívania (VO) inov├íci├ş (angl. PPI ÔÇô Public Procurement of Innovation) vo verejnom sektore a z├írove┼ł podpori┼ą ekonomick├Ż rast inovat├şvnych spolo─Źnost├ş, najm├Ą mal├Żch a stredn├Żch podnikov. Napriek tomu, ┼że PPI je pova┼żovan├ę za k─ż├║─Źov├ę pre udr┼żate─żn├Ż rozvoj, jeho aplik├ícia je vo verejnom sektore ojedinel├í. Eur├│pska ├║nia zd├┤raz┼łuje v├Żznam a pr├şnos PPI, ktor├ę je nosnou t├ęmou Smernice ─Ź. 2014/24/E├Ü. Smernica definuje inov├íciu ako ÔÇ×zavedenie nov├ęho alebo v├Żznamne vylep┼íen├ęho v├Żrobku, slu┼żby alebo procesu...ÔÇť. V tomto v├Żzname sa pou┼ż├şvaj├║ pojmy verejn├ę obstar├ívanie inov├íci├ş, inovat├şvne VO, inova─Źn├ę VO alebo VO inovat├şvnych rie┼íen├ş.
┼ápecifick├ę ciele:
1. Podpori┼ą spolupr├ícu a v├Żmenu inform├íci├ş medzi verejn├Żmi obstar├ívate─żmi s cie─żom propagova┼ą vyu┼ż├şvanie VO ako prostriedku na rozvoj udr┼żate─żn├Żch inov├íci├ş a z├írove┼ł vytvori┼ą kreat├şvnu platformu pre bud├║ce spolupr├íce.
2. Vyu┼żi┼ą VO ako mechanizmus na pilotn├ę obstaranie udr┼żate─żnej inov├ície v oblasti ─Źistej energie (├║loha SA┼ŻP), v oblasti starostlivosti zdravia a region├ílneho rozvoja (├║loha ADR).
3. Prepoji┼ą a upevni┼ą spolupr├ícu s in├Żmi projektmi financovan├Żmi z E├Ü fondov v oblasti v├Żskumu a inov├íci├ş.

Aktivity:

Aktivity:
Projekt PRONTO prebieha v ┼ítyroch f├ízach. V projektovom konzorciu s├║ zast├║pen├ę tri verejn├ę in┼ítit├║cie (SA┼ŻP, ADR, AAC) a mal├ę a stredn├ę podniky. ├Ülohou verejn├Żch in┼ítit├║ci├ş je, vo fin├ílnej f├íze projektu, obstara┼ą inov├íciu. Po─Źas trvania projektu PRONTO bud├║ definovan├ę potreby verejn├Żch in┼ítit├║ci├ş pri PPI, ale aj potreby a potenci├íl mal├Żch a stredn├Żch podnikov a start-upov v dan├Żch oblastiach. Pre ├║spe┼ín├║ realiz├íciu a ukon─Źenie projektu PRONTO bud├║ prebieha┼ą r├┤zne aktivity, napr. online rozhovory s verejn├Żmi obstar├ívate─żmi, verejn├ę konzult├ície, pracovn├ę stretnutia, n├írodn├ę a medzin├írodn├ę ┼íkolenia v oblasti VO a medzin├írodn├ę v├Żmeny zamestnancov. ├Ü─Źelom projektu PRONTO nie je len pripravi┼ą a zrealizova┼ą tender na verejn├ę obstaranie inov├ície, ale aj vytvori┼ą platformu poznatkov v tejto oblasti. V z├ívere by sa v├Żstupy z projektu PRONTO mohli sta┼ą depozit├írom inform├íci├ş a praktick├Żch sk├║senost├ş v oblasti verejn├ęho obstar├ívania inov├íci├ş.

Kontaktná osoba:
Mgr. Andrea Gy├Âriov├í